خیلی جالبه

اینجا

یه دختر به آسونی میتونه یه پسر رو بدبخت کنه حتی اگه پسره بهش کلا کلا هیچ کاری نداشته باشه.

بعد همین دخترا که دهنشونو باز میکننو اینقدر ادعا ازش بیرون میریزه، قادر به اداره خودشون نیستن.

من دختر کانادایی ندیدم که ازین خونه میخواد بره اون خونه اسباب کشی شو خودش انجام بده.

یا از شهر ما میخواد بره شهرشون راحت یه دونه greyhound کرایه کنه و بره. مثلا شهرشون با شهر ما یه ساعت یا دو ساعت فاضله داره.

هرکسی هرکسی که دیدم از دخترا و خانم های کانادایی دور و برم، از هر قشری که باشن، خودشون رو جلو میفرستن ولی این زن ها در عمل عرضه ندارن یه کار کوچولو انجام بدن.

بیشتر شبیه مردهای دوره پهلوی هستن که دستمال میگرفتن دستشون و اینو اون رو تهدید میکردن

کلا هیچچچچچچچچچ کاری نمیکنن. هیچ کاری. چون اول دوست پسر و پدر و مادر باید اون کارها رو انجام بدن در ثانی چرا اینها کار کنن وقتی یه چندرغاز دولت بهشون میده؟ همه شون هر روز فست فود میخورن و سفارش میدن.

همه شون بازی کامپیوتری میخرن هفته ای 200 دلار. لباس میخرن حداقل هفته ای 200 دلار.

هیچ کدوم اینها ورزش نمیکنن. تنها آدم اینجا که ورزش میکنه منم و دوست ایرانیم.

حتی کار داوطلبانه نمیکنن.

دوست من لیسانسش رو 5 ساله تموم کرد (دختر وایته)، البته اینجا همه 5 ساله تموم میکنن چون حال ندارن درس بخونن.

بعد خواست بره فوق لیسانس بگیره

هیچ جای کانادا بهش پذیرش ندادن اینها هم که بلد نیتسن برن امریکا درس بخونن چون سخته

خواست بره کالج درس بخونه! حتی کالج هم بهش گفتن نمیتونه مگه اینکه یه سال پیش نیاز بگذرونه. کالج هم که تحصیلات عالیه نیست

بعنی برای یه لیسانس این آدم 8 سال دانشگاهه. هشت سال!

خیلی جالبه عصبانی هم میشن

جامعه رو هم مقصر میدونن

ترودو و داگ فورد و هارپر رو مقصر این ها میدونن

ماری جوانا میکشن در حد یوونتوس الان! 

یعنی اینجا ملت همه دارن کوک میزنن و وید میکشن! من نمیدونم اینها چقدر درد دارن که نمیتونن با یه بیرون رفتن خالی با بقیه یا نوشتن ازش خلاص شن.

بیرون هم نمیرن! چون اجتماعی نیستن.

بلد نیستن دوست پیدا کنن.

دقت کنین من نمیگم ما ازینها برتریم

نه خیر.

باز دخترای ایرانی غالبا تکلیفشون معلومه.

شما خودتون رو نگاه نکنین که مینویسین یا وقت خال یهم دارین برای خودتون.

دخترای ایرانی کلا در زندگی از 18 سالگی مو رنگ میکنن

تا 30 سالگی دنبال خر کردن یه پسر بیچاره و ازدواج باهاشن

بعدشم دوباره هیچ کاری نمیکنن

یه بچه میارن که دست و پای مرد رو بکنن تو پوست گردو که نتونه به اسونی طلاقشون بده

و یه زندگی ستی توام با نکردن با شوهر و ایت ایز عه آی ام عه و حتی قادر نبودن به پرداخت یه دونه قبض یا جا به جا کردن دو تا چمدون ازین ور شهر به اون ور شهر هستن. غالبا زن ایرانی یعنی دکور. غالبا. نه همیشه. ولی باز تکلیف زن ایرانی معلومه. تو میدونی اگه با این ازدواج کنی هیچ کار ینمیخواد بکنه و کلا میشینه خونه و برنامه های مزخرفش رو نگاه میکنه حتی اگه ونکوور باشه. 

ولی اینها کوهی از ادعا دارن و اینجورین. و ضمنا اینجا دختر و پسر نداره همه بی مصرفن ماشالا :) یعنی از بالا به پایین همه بی مصرفن :)

دهن رو هم باز میکنن و ازش ادعا میباره.

بارها و بارها شده که اینها به رسم معمول شروع کردن به نقد کردن مسائل ی یا اجتماعی

اوایل من اصلا کاری به اینها نداشتم و یاد میگرفتم فقط.

ولی اخیرا وقتی گیر میدادم بهشون

و میخواستم توضیح بدن

حتی یه دونه بحث نبود که بتونن به پایانش برسونن

میدیدی مثلا میگفتن اره ترامپ نژآدپرست کوته فکره

بعد که میپرسی چرا؟ فوری میگن این و این. بعد که باز میپرسی

میگن کانورسیشن deep شده و ما نمیخوایم ادامه بدیم. خیلی ساده هست، جواب نداری و کم آوردی و نمیخوای ادامه بدی.

من تیو ایران وقتی به این مرحله میرسید کتک میخوردم از مخاطب چون دوباره دوگوله غالب دوستای مونثم تعطیل بود و مثل این فاطمه و مدوسا و بقیه نبودن که مخه رو به کار بگیرن. ولی خب پسرا قاطی میکردن. اینجا کتک نمیرنن و به جاش فوری میگن کانورسیشن دیپ هست و میرن.

اینو همیشه میگم

وقتی تو یه دختری

و یه تمپان رو از شکمت درمیاری و دستشوییتو میکنی و دوباره تمپان خونی رو میکنی تو با همون ه ها، چون که حال نداری که بندازیش سطل آشغال

از تو نمیشه انتظار دیگه ای داشت.

ایرانیا هم که فقط یه کار رو بلدن: دلالی!

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کفسابی دستگاه تصفیه آب آوای نگاه Gretchen طراحی سایت، سئو، تبلیغات در گوگل سپتیک تانک ؛ ناب زیست سپتیک تانک abolonline ** قاصدک ** تکنوپايپ لوله پلي اتيلن