واقعا کشوری که مردمش از بیکاری و تنهایی نمیدونن چیکار کنن و هرکی میاد اینجا اگه دوزار عقل تو سرش هست سر سه سال (یا زیر 4 سال) ازینجا فرار میکنه،

واقعا ازین کشور انتظار دارین در مقابل کارهایی که میکنه مسئول باشه؟

کشوری که توش فقط مردمش بلدن سر مهاجر بزنن و حق مهاجرو بخورن و یه بار گیر میفتن و اون مهاجر حق و حقوقش رو میگیره و اینها رو روانه زندان میکنه،

یا کشوری که توش مردمش اینقدر کوته فکرن که حدهای نژادپرستی رو رد کردن،

ازین مردم چه انتظاری دارین؟

اینو چند هفته بود میخواستم بنویسم.

فکر کنم دور و بر 2014 اینها، کانادا (چون عرضه ندارن خودشون پروسه بازیافت و نوسازی مواد پلاستیکی و کاغذی دست دو رو انجام بدن)، چند تا کشتی از ونکوور میفرسته به فلیپین، چرا نمیفرسته به چین و ژآپن؟ چون این کشورها قبلا این کارها رو کردن و الان متوجه شدن که کلا پروسه ریسایکل کردن به استثنای بایافت مواد غذایی (چون میریزی تو باغچه و کود میشه) کاملا بی مئرده.

چون خیلی از پلاستیک ها اصلا قابل بازیافت نیستن.

مردم کانادا این رو نمیدونن البته، و فکر میکنن قابل بازیافت و قابل استفاده ن و باز هم با ین حال اشغالای قابل بازیافت مثل کاغذ و پلاستیک و ف رو میریزن سطل آشغال مواد غیر قابل بازیافت :)

ولی به هر حال، این کشورها دیگه خیلی وقته کار بازیافت رو انجام نمیدن، قبلنا انجام میدادن چون هم تکنولوژیش رو داشتن هم اینکه نیروی ارزان کاری زیاده.

الان انجام نمیدن برای کشورای مفت خوری مثل کانادا!

و توی 2013-14 هم انجام نمیدادن!!!

خلاصه،

کاناداییا بار میزنن این کشتیا رو و میبرن فلیپین،

فلیپینم که عین مردمش به همه چی بله میگه،

اقا باز میکنن بارها رو، میبینن به جای مواد بازیافتی، اشغالای بیمارستان، و اشغالای سیاه، و اشغالا اشپزخونه و سایر اشغال ها توش بوده.

یعنی کاناداییا یا عمدا یا سهوا این همه اشغال رو فرستادن،

فلیپیین سفیرها و همه کارگزاراش رو از کانادا فرا خواند 

و رئیس جمهورش گفت من از اولم از کانادا خوشم نمیومد

الانم ازینا متنفرم

و اعلان جنگ خواهم داد اگه اینها اشغالاشون رو نبرن ازینجا.

خلاصه این دعوا طول کشید

و همین یکی دو ماه قبل، کانادا نه تنها مجبور شد غرامت بده،

بلکه دست از پا درازتر، چندین کشتی رو فرستاد و رفتن این اشغالا رو از فلیپین برداشتن اوردن توی کانادا دوباره :))))

بعد همین ها به ما میرسن میشن شاه :) فکر میکنن از دماغ فیل افتادن.

بهتون گفتم، بیخود نیست این کشور داره به فاک میره.

ادامه ش رو میتونین اینجا بخونین یعنی توضیحات مفصل رو:

جنگ فلیپین و کانادا

کل زندگی اینها مثل همون مدیریت اشغالشون فاک و فناست

بعد به ماها که میرسن شاخ میشن :)

من خیلی خیلی زیاد توی این کشور سعی میکنم هیچی رو جدی نگیرم،

دلیل اینکه شخصیت اسکار مارتینز رو دوست دارم اینه که اون هم توی اون افیس هیچ کس رو جدی نمیگیره چون اونها خیلی ایگنورنت و کوته فکرن. 

من حتی ایرانیای دورو برم رو جدی نمیگیرم چون حس میکنم غزشون تعطیل شده توی این کشور.

یادمه تازه اومده بودم اینجا،

دوستی وقتی داشت منت سرم میذاشت گفت از جایگاهت ناراحتی؟ برگرد ایران! یا برو یه کشور دیگه!

یادمه من از خودم میپرسیدم اخه چرا یه ادم بالغ به خودش اجازه میده به بقیه امر و نهی کنه، در ثانی چرا فکر میکنی من میخوام اینجا بمونم؟

بعدها از شرق کانادا مهاجرت کردم غرب کانادا (عین فاصله ایران و المانه)

ولی وقتی بزرگتر شدم متوجه شدم که چرا اینطوری حرف میزد بدبخت.

وقتی توی جامعه با تو همیشه این رفتارو میکنن و همه ش با تو مثل میمون رفتار میشه و امر و نهیت میکنن و میگن تو پایین تر از ما هستی،

وقتی توی جامعه کسی کار نمیکنه و همه به فکر گرفتن پاچه همن، طبیعیه که همین میشه.

جامعه مسموم بدبختی و بیچارگی از سر و روش میباره.

دوزار به مردم میدن،

سر بچه های مردم رو گرم میکنن با دانشگاه و درس و وام و گرنت

و همه توی خوابن

یادمه دوره بعد از سال 88 اینها ظرفیت دانشگاه ها رو ده برابر کردن.

همه خوشحال و خندان میرفتن دانشگاه و میگفتن خدایا شکرت.

و الان همه دارن چوب اون ازدیاد ظرفیت رو میخورن.

همین.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

پروفایل 20 پژواک اندیشه پرتال آهنگسازان و صدابرداران [حِسِشْ نی] Brent خرید بک لینک قوی تضمینی نمونه سوالات ایمنی و بهداشت محیط کار با جواب فنی و حرفه ای Cynthia مطالب مفيد زيبايي و سلامتي استودیو پنج