یه دلیل دیگه اینکه چرا شما حرفهای من رو متفاوت با ادمهای این کشور میبینین

این هست که

ایرانیای کانادا همه شون میان و یه اپارتمان کرایه میکنن و توش زندگی میکنن.

نه با کاناداییا و بقیه ارتباط دارن نه با بقیه مردم.

فقط میرن بیرون و توی دانشگاه و سر کار میبینی که چهار نفر رو میبینن دورهادور و کلی هم ذوق میکنن.

ایرانیا هیچ کدومشون زبانشون قوی نشده.

چون همه شون از جامعه دورن و هیچ کدوم با کاناداییا ارتباط ندارن.

وقتی تو دست و پا میزنی و تقلا میکنی که به انگلیسی منظورت رو به هم خونه ایت انتقال بدی،

اونجاست که زبانت قوی میشه.

من الان داره میشه سه سال و یه ماه که اینجام و توی این مدت همیشه هم خونه ای داشتم و همه هم سفید و کانادایی بودن.

و کالچر اینجا رو خوب میشناسم.

ته ته اینها رو دیدم.

همیشه یا دو تا هم خونه ای داشتم یا سه تا یا چهار تا.

بار اولمه که کلا یه دونه هم خونه ای دارم.

و فکر میکنم بهترین کاری که کردم همین بود. 

شما بیاین با ایرانیای اینجا صحبت کنین.

اندازه گوسفند نمیفهمن ازینجا.

همه شون با من و من و من و ایت ایز عه تشکر کرد ای عم عه ایرانی و اینها حرف میزنن همه شون هم میگن که زبانمون عالیه!!!

یه زنو شوهر داشتیم توی دانشگاه سابقم (همون که توی شب کریسمس پارتی جلوی همه سر سفره شام شوهرش رو بغل کرد و یه ربع بهش لب داد و همه داشتن بالا میاوردن که اینا کین؟!!!) که میگفت هم قیافه من "به لونده" هم انگلیسیم فول هست.

وقتی حرف میزد فکر میکردی همین الان از هواپیما پیاده شده و ساعتهای اول بودنش در یه کشور غیر ایران رو سپری میکنه.

مردم دنیا ادعاهای زیادی دارن، ما هم در پر ادعا بودن ازین قضیه مستثنی نیستیم.

من نه،

من به معنای واقعی کلمه سختی کشیدم. و کانادای واقعی رو شناختم. هم دو تا شهر زندگی کردم هم هم خونه ای داشتم همیشه هم همه شون کانادایی بودن (به جز دو تا ادم اروپای غربی و اسکاندیناوی که اونها هم دو ماه بودن با من توی کانادا و در کنار بقیه هم خونه ایام با ما زندگی میکردن و جاشون باز هم وایتهای کانادا اومدن) و کلی همجنس گرا و دوجنس گرا و ترنس و. دیدم.

کلی دوست المانی و هلندی فقط توی همین کانادا داشتم.

حالا اون تجربیات اروپا و هم خونه ایای اروپام یه طرف. اونها رو هیچوقت حساب نمیکنم و حرفی هم نمیزنم.

در کل هرکسی تجربیات خودش رو میگه.

شما بخونین و گوشه ذهنتون داشته باشین. و همه رو کنار هم بذارین و تصمیم بگیرین.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

هنر فردی سپهر روح الهی باربری و اتوبار دانلود آهنگ و فیلم , سریال با زیرنویس فارسی سانسور کلیبی کتانی ورزشی رونیا اسپرت Derek ماشین ظرفشویی صنعتی ***کـــمپیــن نــســلی ســـاختــه***