برنامه سال 2020 من، کارهایی که باید حتما انجام بدم:

1. هر هفت روز، حتما حداقل دو بار برم بیرون و بدوئم. حتما. یعنی هر ماه حتما هشت بار رو بدوئم. توی انتاریو حداقل هفته ای شش بار میدوئیدم. الان تحرکم از جهت دوئیدن کمتر شده.

2. کمتر بترسم. ترس ریشه بسیاری از مشکلاته. کمتر بترسم. ترس از چیزای بیخود، اگه اینطوری نشه چیکار کنم. اگه اونطوری بشه چیکار کنم. خیلی از چیزا که ازشون میترسیدم اتفاق نیفتادن. خیلی چیزا. اینو فهمیدم که توی این دنیا یه سری اتفاقا از کنترل ما خارجن ولی واقعا بسیاری از اتفاقاتی که برای ما میفتن نتیجه فانتزی های ما هستن. نمیخوام خودم رو مثل تیم فوتبال کارلوس وش کنم که همه ش میترسید.

3. شجاع تر بشم. جسورتر بشم. با شجاعت بیشتر قدم بردارم. 

4. به خودم بیشتر اعتماد کنم. اعتماد به خودم رو تقویت کنم.

5. کامران هومن جعفری رو کمتر در ذهن خودم تحقیر کنم، کمتر بگم این هومن چرا اینقدر ناله میکنه یا چرا من یه داداش بزرگ مثل کامران ندارم که براش زن بگیرم، یا چرا اینها اینقدر محافظه کار و ترسو هستن (به خاطر اینه که کانادا بزرگ شدن). یا چرا کامران سیاه شده. مگه داداش بزرگ من نباید سفید باشه مثل خودم؟!!!!

6. بتونم زندگی ادمهای بیشتری رو توی 2020 بتونم تغییر بدم،

7. بتونم به اون تناسب اندام ایده ال خودم برسم، مابقی چربیهام رو آب کنم. 

8. بتونم محکم تر و با اعتماد به نفس بیشتر قدم بردارم.

9. حتما حتما حتما برم کالیفرنیا رو ببینم. این قضیه برام مهمه. تمام میخ های کانادام (به جز میخ یوکان) رو کوبیدم و به فانتزیای کانادام رسیدم.

10. حتما حتما حتما کنسرت بک ستریت بویز برم.

11. از قلبم بیشتر مراقبت کنم. قلبم.

12. بیشتر سفر کنم.

13. هر دو روز یک بار، ده دقیقه جلوی آینه تمرین کنم که چطوری با اعتماد به نفس راه برم. البته چنین اینه بزرگی توی این خونه نداریم به جز حمام. ولی از هیچی بهتره.

14. این برنامه ها رو توی دفتر برنامه ریزی روزانه خودم بنویسم که یادم نره.

15. مقدمات Skydiving رو شروع کنم. شاید توی شهر جدید اینکارو انجام بدم. ولی باید حتما شروع کنم.

16. رک تر باشم.

17. با آدمها مهربان تر باشم. قبل تماس با آدمها خیلی فکر نکنم. تماس بگیرم. وقتی نگران کسی هستم بهش پیام بدم. نه که هزار ساعت فکر کنم که وای الان چی بگم نکنه فکر بد کنه نکنه فکر کنه عاشقشم نکنه اینطوری بشه اونطوری بشه.

18. overthinking نکنم. اوور ثیتینکینگ نکنمممممممم.

19. توی سال 2020 5 تا کتاب غیردرسی بخونم. یادش بخیر دورانی بود که من هر دو هفته یه کتاب جدید میخوندم. هر ماه دوتا. 

20. مکابیز رو پیدا کنم و بهش بگم دوسش دارم. حقیقتش توی این زمینه قراره شوهرم کمکم کنه.

21. کوروس رو ببینم.

22. به دراز (همون که کلفته) به صورت غیرمستقیم کمک کنم. دراز بچه خوبیه ولی خنگه.

23. بیشتر از قبل به مادر و پدرم بگم که دوسشون دارم. الان اگه روزی یه بار میگم، از فردا سه بار بگم. 

24. وقتی ایران رفتم غر نزنم. ننالم. با ارامش و با حس خوب لذت ببرم.

25. بیشتر از قبل، وقتی میخوام با کسی صحبتی بکنم، کفشش رو بپوشم و باهاش راه برم تا اون آدم رو بفهمم. کانادا و دنیای غرب خیلی ادم تنها زیاد داره.

26. با آدمها مهربان تر باشم.

27. اسکی روی یخ رو یاد بگیرم. 

28. بیشتر سفر کنم، به یوکان باید حتما سفر کنم. وایت هورس :)

29. شوهرم رو قانع کنم که من تسلا نمیخوام. و به جاش یه ماشین با سلیقه و میل و بودجه خودم بخرم.

30. به مرد خودم بیشتر بگم که دوسش دارم.

31. آدم ها رو بیشتر دوست داشته باشم.

32. هفته ای دو بار یوگا کنم.

33. هفته ای یه بار مدیتیشن کنم (با یوگا فرق داره)،

34. هیچوقت یادم نره که من همونی بودم که توی رومه تابستونی میخوندم که فلانی شیمی میخونه و گیتار میزنه و معلم سر خونه شده، و فانتزیم بود مثل اون بشم، و همزمان با اعضای خانواده کامران هومن، نمره بیست کلاسو گوش میدادم و میگفتم یه روز میرم خارج و عین اونها توی یه هوای افتابی راه میرم و نمره بیست کلاسو نمیخوام رو میخونم. تو همه شهرهایی که این ابله ها زندگی کردن رفتم و توی بعضیاشون زندگی کردم، شهر بعدی دیدن لس انجلسه.

35. خوشحال باشم. من خیلی دلایل برای خوشحال بودن دارم. معتاد نیستم. به هیچی اعتیاد ندارم. الکاهالیک نیستم. به عمرم یه سیگار هم نکشیدم. دوییدن رو دوست دارم.

36. توی بایواینفورمتیکز و ژنتیک قوی تر بشم.

37. نقاشی رو ادامه بدم. پلنم اینه که توی سال 2024 نمایشگاه نقاشی بزنم. 

38. سعی کنم دوباره خطاطی و نقاشیخط رو ادامه بدم. البته این یکمی قطعی نیست. ولی سعی کنم حداقل. ولی باید برم وسایلمو دوباره بخرم. آخخخخخخ.

39. خونه فانتزیامو پیدا کنم.

40. یه شب مهتابی، توی تابستون، دور و بر ساعت ده یازده، توی خیابون راه برم مثل همین 2019، و اهنگهای مکابیز و کامران هومن رو گوش بدم.

کل فانتزیای من حول مکابیز میچرخه خودم میدونم.

41. سر خاک عزیزام که چند وقت بعد از به دنیا اومدنم از دنیا رفتن برم، و بهشون بگم که ازشون چیزی یادم نمیاد. ولی دوسشون دارم.

42. اینو بتونم به پسر خاله م حالی کنم که وقتی اسم من رو با ناله صدا میزنه بدم میاد. بدم میاد. وای.

43. آقای یگانه رو بتونم قانع کنم که برای من بیشتر کامنت بذاره اینجا. بهشون بگم که کامنتهاشون رو دوست دارم :) اقای یگانه اینو بخونین :)))))

44. گرگ زاده رو بتونم یه روزی متقاعد کنم که با اسم های دخترا برای من کامنت نذاره. و بتونم قانعش کنم که بیشتر ازین لاغر نشه چون خیلی زشت شده.

45. سباستین کخ رو ببینم.

46. به انتونیو باندراس بگم که خوشتیپه ولی ایفای نقشش خیلی شخمی و مزخرفه.

47. به الیسون جنی بگم که خیلی دوسش دارم.

48. به مادر نامزدم بیشتر بگم که دوسش دارم. زن خوبیه.

49. شنا رو بهتر یاد بگیرم.

50. قایق رانی رو شروع کنم.

51. احتمالا مقدمات سفرهای سالانه به تمام گوشه های جهان رو استارت بزنم. اول باید کانادا رو تموم کنم و کاریبین رو.

52. مقدمات تاسیس گل فروشیمو شروع کنم.

53. به زن های ایران که از روی بی پولی اینکارو میکنن کمک کنم.

54. به کودکان کار کمک جدی کنم. جدی. شاید با پول اون تسلا اینکارو انجام بدم. 

55. سر خاک مادربزرگم برم و بهش بگم که دوسش دارم. دیشب برای اولین بار توی خوابم دیدمکه مادربزرگم از دنیا رفته و دیگه زنده نبود.

56. ارامش بیشتری داشته باشم. 

57. ازدست آدمها کمتر حرص بخورم.

58. توی 2019 کمتر سعی کردم ادم ها رو راضی و قانع کنم و کمتر حرص خوردم. توی 2020 بیشتر روی این مهارتم تمرین کنم.

59. سعی کنم کنسرت بورای هوش سوز برم.

60. سرتیفیکیت المانی B2 و ترکی استانبولی C رو بگیرم.

61. چایی کمتر بخورم. بیشتر از روزی 4 لیوان نخورم. خیلی میخورم.

62. برم شرق ترکیه.

63. برم غرب ترکیه.

64. حتما برم یونان. التبه اینو احتمالا 2021 انجام بدم. Easter Islandتوی 2022 انجام میشه.

این لیست اضافه میشه.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مقاوم سازی ساختمان ضد بیماری اندیشه سیاسی صفحه رسمی دکترغلامرضا ابیاک وبلاگ هستي جون زیتون پلاس Jennifer ساتین بلاگ کنکور هنر شیراز رودخانه ماه