من نمیدونم دنیا داره کدوم وری میره

نه حوصله دارم بدونم نه دوست دارم نه هیچی

بیشتر از نصف عمرم رو اومدم یه ده سالی زنده م.

ولی شما رو فرزندانم، پیشنهاد میدم که از فاشیسم دور باشین.

بیشتر از نژادپرستی فاشیزم هست که داره ما رو بدبخت میکنه و خواهد کرد.

فاشیزم اگه چیز خوبی بود المان رو اونجوری تیکه پاره نمیکرد.

بهتون گفتم که کتاب نبرد من هیتلر دو تا ویرایش متفاوتش و دو تا چاپ متفاوتش به عنوان پرفروش ترین کتابهای توی ایران شناخته شده؟

یه عده کسخل احمقم هستن که یا عکس هیتلر رو میزنن پروفایلشون

یا عکس اتاتورک رو تا خودشون رو بچسبونن به یه جایی به جز ایران

در حالی که اتاتورک همه چیز ترکها و کلا مردم اون خطه رو از بین برد، ادبیاتشون رو، زبانشون رو، الفباشون رو.

ولی مغز فامیل من توی اردبیل قادر به تشخیص اینها نیست.

و میخواد خودش رو بچسبونه به جایی. به جایی که ایران نباشه و از "نژآد برتر" باشه.

بترسین از دور و بریاتون که فاشیستن.

هر روز دارم میبینمشون.

بحث فقط نژآد و ملیت نیست.

هر بحثی که توش از تفاوت هایی حرف زده بشه که از کنترل ما خارجه، مثل نژاد، زبان، فرهنگ، روستایی و شهری بودن، شهرستانی و تهران، عرب، کرد لر بودن علایم فاشیست بودنن. بترسید. بترسید. من بعید میدونم ایران روزی یه کشور قابل ست بشه. چون هم مغز ایرانیایی که یانجا هستن رو میبنیم که چقدر محدود هست غالبا و چقدر باتعصب فکر میکنن و هم مغز کسانی که ایران هستن رو میبینم که چقدر غالبا کوته فکرن. مثلا روستاییا نه توئیتر دارن نه صدا نه هیچی. خیلی وقتا هم دوست ندارن بهشون بگه دهاتی چون توی ایران این تحقیرامیزه. و برای همین همیشه مردم توی توئیتر و همه جا تحقیرشون میکنن.

طرف میبینی به سگ ها کمک میکنه

و همزمان همش هشتگ روستایی استفاده میکنه که کم کم این هشتگ به عنوان افرادی که به حیوان رحمی ندارن شناخته بشه.

در حالی که من توی همون ولنجک و توی همین کانادا میبینم و میدیدم که چقدر با حیواناات بدرفتاری میشه.

بترسید از فاشیزم

بترسید.

گاهی دقت میکنم و میبینم بیشتر مشکلات شهری مثل تورنتو هم از همین سیستم فاشیستی میاد. 

عمر کوتاهه، با مزخرفات هدرش ندیم.

بچه ها من یه مشکل هویتی پیدا کردم! شاید بخندید ولی جدی میگم.

من نمیدونم که گیلک هستم یا کرد یا اذری و از هر سه تاشون ژن دارم و اعصابم خرابه! دقیقا نمیدونم چی بگم وقتی میپرسن از کدام نژادین.

دوست دارم بگم Persian ولی حقیقتا دروغ میشه. ولی خب ایرانی هستم و اینو میگم. ولی نمیدونم از کدام نژادم و خیلی کانفیوزد هستم.

خوشبحال اونهایی که فقط اذری یا فقط ترک یا فقط گیلک یا فقط فارس هستن. خیلی راحت میگن بله ما اینیم.

وقتی میگم persian هستم همیشه یه ایرانی پیدا میشه اون دور و بر که میپره وسط و میگه چرا پس شبیه آذریایی؟

میگی آذری هستم که خب دروغه

میگم گیلک، میگن پس چرا اذری زبان هم هستی

میگی فارسی میگن فارس ها پوست تیره دارن و موهاشون مشکیه. چرا تو نداری؟ میدونین به خارجیا راحت میشه گفت پرشینم و تمام. ولی خاورمیانه ایا گیر میدن. هر بار میرم شاواراما فروشی میپرسن ترکی؟ کرد هستی؟ ولی از لهجه م میفهمن که خب فارسم. یه جورایی شدم ادمی که خیلی کانفیوزد هست. توی ایران این چیزها مهم نبود چون بلاخره یه مزخرفی میگفتی میرفت

بدبختی بعدی فامیلیمه!!! اون رو که میگم میگن چطور ممکنه تو کرد و اذری و گیلک باشی ولی فامیلیت این باشه؟!!!

یعنی دیگه دارم خل میشم!

شما میتونید به یه چینی بگین ایرانیم، ولی به یه پسر کرد یا تورکیه ای یا عرب نمیتونی به اسونی بگی من فارسم. فوری میفهمن میگن پس چرا شبیهشون نیستی؟ حالا جالبه ما خاورمیانه ایا همه شبیه همیما. یعنی من از ایرانیا و فارسها و مشهدیا اصلا قابل تشخیص نیستم. ولی مردم خطه ما میفهمن خب. 

پروردگار عالم من چکار کنم؟

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

جورواجور شاعرانه ای برای همسرم تجهيزات پزشکي و زيبايي شات های یک دختر شاد معرفی بازی های کامپیوتری اسطوره ها | سخنان بزرگان | چهره ها | بيوگرافي بزرگان خرید اینترنتی فاخته پرواز خبری