خیلی جالبه

اینو من بارها دیدم

مثلا با یه کانادایی حرف میزنم، با دوستم هم خونه ای هم ازمایشگاهی هرکی

میگن مثلا کااندا دوازده سال دیگه به فاک عظمی میره و میشه یه دونه از ایالت های امریکا

و میپرسی چرا؟

میگن به خاطر این این این این این

میگی اوکی

یا مثلا میگی من به قسمت اموزش کانادا امیدی ندارم

میگن باهات موافقم یا مخالفم به این دلایل

نتیجه ش این میشه، که من دو ساعت سه ساعت همیشه داشتم با هم خونه ایام و دوستام حرف میزدم بدون اینکه خودم متوجهش بشم.

توی ایران و تفکر ایرانی هم منعطف و نامنعطف داریم.

مثلا: چند وقت قبل رفته بودم مهمونی

یکی از اقایون برگشت گفت ایرانیا نژادپرست ترین ادمان. خانمشم همینو میگفت.

بعد حرف تو حرف شد

و من براشون دلیل اوردم که چرا ایرانیا نژادپرست ترین نیستن. اتفاقا ایرانیا ساده ترن. شما اروپاییا رو ببینین. 

راضی شدن. گفتن راست میگه ایرانیا های و هوی دارن.

براشون مثل میزدم که به قول این رائفی پور روانی بیمار، دیدین ایران یه دونه گوله میندازه مینویسه این عملیات انهدام 2 بود؟ یا نابودگر 5؟ ولی این غربیا بمب اتم میندازن و اسمشو میذارن خروس کاکل به سر؟ کلا ایرانیا خیلی های و هوی دارن.

ایرانیا یه عده شون منطقی و قابل بحثن. اغلبشون ولی، نه!!

فکر میکنن وحی مسلم فقط پیش اینهاست.

یکیش همین علی علوی که پای پست درباره خودم من نوشته:

قصد دعوا ندارم ، اتفاقا به عنوان کسی که حداقل در مورد کانادای کثیف و واقعیت رو مینویسه وبلاگتون رو دنبال میکنم . 

فقط خواستم بگم : تا روزی که جمع بندی ذهنی شما این نوشته است دنبال زندگی شاد تر نباشید

یه سری ایرانیا اینجورین:

همیشه دوست دان تو از کانادا بد بنویسی.

یه روز که میای تیر کمون انتقاد ر به سمت خودت و هم وطنات میگیری

قاطی میکنن!

این ایرانیا خب طرفدار همین کشور و رژیم با همین وضعن

یه عده که عشق کانادا امریکان

کوچکترین انتقاد رو از کانادا برنمیتابن.

ایرانیا غالبا (دور از جون فاطمه و کلنگ و الناز و سارا) ادمای خیلی خودخواه و پرادعایی هستن.

دیکتاتورن

حق داریم

توی سیستم نسبتا کمونیستی دیکتاتوری بزرگ شدیم هزاران ساله حداقل

ایرانیا خرافاتین

به پیشگویی اعتقاد دارن

طرف میاد با یه دونه پست کل اینده م رو تخمین میزنه که با این وضع تو به فکر این اینده خوب نباش

ایرانیا شخصیت هایی ضد زن، ضد مرد، ضد بشریت، ضد صلح هستن

ما ایرانیا کلا با همه چی بدیم

جاندارانی خودخواه، متکبر، فکر میکنیم علامه دهریم

فکر میکنیم فقط روش زندگی ما درسته و بقیه کسخلن

کم تحمل

کم ظرفیت

توی هر کاری دنبال منفعتیم و شاید برای همینه که به هیچی نرسیدیم و کشورمون هر روز داره بیشتر به فنا میره.

ایرانیا ظرفیت و تحمل خیلی پایینی دارن

ما ایرانی تفکر مخالف رو "حذف" میکنیم.

چون به نظر ما تفکر مخالف باید نابود شه که ما راحتتر پپیژامه بپوشیم و زیر پیرهن و هفت تا زن بگیریم و حکومت کنیم به همه. تفکر مخالف به دیکتاتوری ما امکان رشد نمیده. بلکه ما رو از کامفورت زون comfort zone درمیاره.

ایرانیا اینو قبول ندارن که تفکر مخالف باعث رشد میشه.

من با این کاناداییا ساعتها در حال بحث زدن بوده و هستم

میبینی طرف میتونه و قابلیت داره ساعتها یه بحث رو ادامه بده. همیهش اینطوری نیست ولی این اسکیلشون قوی تر از ماست. تو رو حذف نمیکنن. سعی میکنن بحث کنن. درسته خزعبلاتم ممکنه بگن ولی مثل ما ایرانیا دیکتاتور و زورگوو هیجانی نیستن.

ایرانیا تیم وورک افتضاحی دارن

توی همین کانادا هم مشهوده

برای همینم هست که حتی از بهترین دانشگاهها هم که میان بیرون، اگه رشته شون کامپیوتر و برنامه نویسی نباشه که یه گوشه افیس بشینن و با هیچ کس حرف نزنن، در غیر این صورت هیچ کاری پیدا نمیکنن. و برای همینم هست که توی تورنتو، ایرانیایی که دکترای فیزیک شیمی زیست و مکانیک و حسابداری و. دارن دور هم جمع میشن و یه بنگاه دلالی راه میندازن و مورگیج بروکر میشن همه شون. 

ایرانیا غالبا مداما در حال گه این و اون خوردن هستن.

الان ملخ رو توی کشور به زور دارن به خرد ملت میدن که بخورن

کسی اعتراضی نمیکنه

بعد اونوقت من میام یه حرفی نظر شخصی ای درباره ایرانیا مینویسم، یهو یکی پیدا میشه که سعی میکنه کل زیر و بم و ریشه و بنیان من رو زیر سوال ببره. چرا؟ چون با گفتن "سینا ولی الله ادم مزخرفیه به نظرم" از کامفورت زون بیرونش اوردم.

بعد همین ایرانیا هزاران سال اسیر گرفته، دیکتاتوری داشته، مردهاش به زن هاش زور گفتن، به اقلیت های مذهبی و دیدین زور گفته شده، به اقوام و نژادها توهین میکنن، من اینو بارها دیدم، توی توئیتر تا میگی من مخالفم (من تو فیسبوک و اینستاگرم هیچ فعالیتی ندارم، جسدم) طرف میپره وسط، تو سواد نداری؟ چرا اصلا تو حرف میزنی؟ برو دکتر برو دکتر. ایرانی ته ته ته تفکرش همینه.

برای همینم هست که ما یه مشت ادم عقده ای بیهوده تنهای بدبختیم غالبا.

برای همینم هست که ایرانیا همه جا از هم فرارین.

برای علی علوی: لطف کن دفعه دیگه گه خوریاتو ببر وبلاگ خودت. زیر وبلاگ من گه بخوری بلاک میکنم ای پی تو. کسخل احمق.

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : ایرانیا ,دارن ,کانادا ,همین ,تفکر ,همینم ,برای همینم ,تفکر مخالف ,ایرانیا غالبا ,نژادپرست ترین ,ایرانیا نژادپرست
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دنیای آشپزی فروش انواع نوشیدنی های طبیعی The Blue Ricky Zerihun یا صاحب الزمان جزوه Christine وبلاگ مهرداد شمشیربندی