حقیقتش

من بین ایرانیای کانادا

تا الان ندیدم که تعارف کنن و تعارفشون واقعی باشه

یا وقتی به کمک نیاز داری کمکت کنن.

یکی بود، گفتم، زن و شوهره با اینکه اینجا درس خوندن، ولی میگفتن این کاناداییا توی فرهنگشون کمک هست، پس کمک میکنن. ما تو فرهنگمون این چیزا رو نداریم، پس کمک نمیکنیم!

روزایی که میومدم تورنتو خونه ببینم،

خانومه بهم همش میگفت چرا شب نمیای خونه ما بمونی که چند روز قشنگ بگردی و اتاق خوب پیدا کنی؟!

یه روز که بهش گفتم هم پول میدم هم بذارین چند شب بیام پیشتون بمونم تمام هزنیه های برق و ماندن و اجاره و گاز و اب رو میدم.

گفت شوهر من به سر و صدا حساسه و من آدم تمیزی هستم. شرمنده نمیتونیم!

جالبه به من اینجا میگن clean freak یعنی کسی که وسواسی تمیزه.

دختره هر بار خونه ش میرفتم خاک و گل از خونه ش میرفت بالا ولی به خودش میگه تمیز.

اصلا تو فکر کن من کثیفم.

مگ تو خودت نمیگفتی بیا مجانی خونه ما بمون؟!

مگه نمیگی دوست منی؟

باورتون نمیشه من با همین دستای خالی اینقدر به اینها کمک کردم.

ایرانیا معمول امنتظر میمونن که تو موفق شی

وقتی موفق میشی از سر و کولت بالا میرن.

من تا مقاله م چاپ شد و کارم توی دانشگاه اکسفورد ارائه شد یه گروه از ایرانیا که حسودی کردن

بقیه هم اومدن خودشون رو چسبوندن

دقیقا اول ماه جون هم همین میشه

میان اویزون میشن چون مریم به موفقیت رسیده!

ولی موقعی که تو بهشون نیاز داری و کمک میخوای، هیچ کدوم این ایرانیا کمکت نمیکنن. حداقل اینایی که دیدم.

باورتون نمیشه ولی اینو یکیشون چند روز قبل بهم گفت! گفت وقتی به کمک نیاز داری سراغ من نیا! فقط تو لحظه های خوشی بیا!

من هم هیچی از زندگی م باهاش share نمیکنم! 

ایرانیای امریکا هم همین رو ممکنه داشته باشن چون بلاخره ما تربیت درست و حسابی که نداشتیم تو ایران

ولی اونایی که امریکا بزرگ شدن یا حداقل از بچگی از امریکا به ایران و برعکس در به در بودن ادمای خیلی درست و حسابی ای هستن. خیلی.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حجه السلام محمد حسین بهشتی زارامگ سالم زیبا Eva فصل باران فروش ویژه سرامیک پرسلان و پولیش پاراگراف حیدرشاه گاهی اوقات ..